Polega na wstrzykiwaniu fosfatydylocholiny (PPC) w okolice ciała, gdzie występuje nadmiar tkanki tłuszczowej. Fosfatydylocholina to naturalny składnik naszego organizmu - lecytyna. Do stosowania w dermatologii estetycznej otrzymywana jest z ziaren soi. W medycynie od dawna stosowana jest w leczeniu zatorów tłuszczowych oraz redukcji lipidów we krwi. Podana w tkankę tłuszczową powoduje lizę (rozpuszczenie) komórek tłuszczowych. Następnie wraz z lipoproteinami jest transportowana do wątroby, gdzie następuje rozpad tłuszczów i wydalanie ich z organizmu.


Wskazania:

Jest to metoda pozwalająca na miejscowe usunięcie nadmiernego nagromadzenia tkanki tłuszczowej.

Najlepsze efekty uzyskuje się u pacjentów, u których miejscowe otłuszczenie jest niemożliwe do usunięcia mimo stosowanej diety, ćwiczeń fizycznych i farmakoterapii. Zabieg należy traktować jako jeden z etapów odchudzania, gdy nadmiar tkanki tłuszczowej w niektórych częściach ciała jest trudny do usunięcia wyżej wymienionymi metodami.

Zabiegowi mogą być poddawane okolice brzucha, bioder, pośladków ud, ramion oraz inne części ciała.

Częstopliwość wykonywanych zabiegów: 

 Najczęściej konieczne jest wykonanie od 2 do 6 zabiegów w odstępach 3-6 tygodniowych. Po 3 tygodniach od każdego zabiegu można zaobserwować znaczną redukcję tkanki tłuszczowej. Większość pacjentów jest zadowolona z efektów po 2-3 zabiegach.

Fosfatydylocholina – lecytyna w płynie, substancja aktywna używana podczas lipolizy iniekcyjnej.Fosfatydylocholina stosowana początkowo w medycynie, głównie do ochrony wątroby i zmniejszenia zawartości tłuszczu we krwi. Fosfatydylocholina z łatwością przedostaje się przez błony komórkowe do wnętrza komórek tłuszczowych doprowadzając do rozbicia ich struktury oraz rozpadu trójglicerydów. Następnie substancja jest transportowana do wątroby, gdzie tłuszcze są rozkładane, po czym zostają w sposób naturalny wydalone z organizmu. Fosfatydylocholina została zastosowana w  tysiącach zabiegów na całym świecie, bez ryzyka przedawkowania, a efekt końcowy lipolizy iniekcyjnej z jej użyciem można określić jako zdumiewający.

Lipoliza nie może być wykonana na dowolnej partii ciała.

Zabiegi stosuje się w następujących okolicach: 

  • kończyny górne, ramiona w okolicy tricepsu

  • brzuch i podbrzusze

  • biodra „love handles”

  • biodra, „bryczesy”

  • okolica podpośladkowa

  • wewnętrzna  strona ud

  • wewnętrzna strona kolan

  • fałdy na plecach (tzw. boczki)

Cena zabiegu:

 250 zł - jedna ampułka 

(cena uzależniona od obszaru - brzuch, udo, udo wewnętrzne, ramiona, pośladki, kolana)